Publikacje TAROT Publikacje

I SFERY ŻYCIA

Tarot to jedna z najpopularniejszych metod odkrywania przyszłości. Dzięki niemu możemy poznać odpowiedzi na nurtujące pytania, dotyczące praktycznie każdej sfery życia. Osoba doświadczona może odczytać z kart tarota naszą przyszłość, ukazując ją nawet w najdrobniejszych szczegółach. W tych kartach zapisane są nasze lęki, potrzeby, pragnienia, marzenia. Chcesz poznać drogę do szczęścia i uchronić się przed popełnieniem kuriozalnych błędów? Wystarczy, że zadasz odpowiednie pytanie.

Historia kart tarota sięga średniowiecznych Chin i Korei, gdzie karty te służyły wyłącznie do gry. Do Europy trafiły w XIII w. i stały się rozrywką dla włoskiej arystokracji. Wtedy też zaczęła się ich niezwykła transformacja, która trwała aż do XIX wieku. Ale najpierw powinniśmy przenieść się z Włoch do XVI-wiecznej Francji, gdzie po raz pierwszy talia tarota została wykorzystana do celów wróżbiarskich. Karty przykuły uwagę szwajcarskiego pastora i woluminiarza – Antoine Court de Gebelina, który poświęcił życie, by badać ich tajniki. Uczony przedstawił teorię, w której twierdził, że Tarot pochodzi ze staroegipskiej Księgi Thotha – egipskiego boga Księżyca, będącego patronem wszelkiej mądrości.

Dziś talia składa się z 78 niezwykłych kart podzielonych na dwie części: Wielkie Arkana, które liczą 22 karty oraz Małe Arkana, w skład których wchodzi 56 kart. Słowo „arkan” pochodzi od łacińskiego słowa „arcana”, oznaczającego wtajemniczenie, wiedzę tajemną. Zarówno Wielkie jak i Małe Arkana są bardzo ważne przy odczytywaniu przyszłości, ponieważ tworzą pełny obraz tego, co ma się wydarzyć. Pozwalają na dokładniejszą analizę i ukazują szczegółowo wszelkie aspekty przyszłych zdarzeń, a także teraźniejszości, gdyż musimy pamiętać, że bez umiejętności wyciągania wniosków z obecnej rzeczywistości, nie będziemy w stanie odpowiednio wpłynąć na naszą przyszłość. Wielkie Arkana wskazują nam najważniejsze kwestie, na które musimy zwrócić szczególną uwagę, stanowią sedno zdarzeń i pomagają przeniknąć ludzką duszę. Oznaczone są liczbami rzymskimi. Natomiast w skład Małych Arkan wchodzą cztery kolory: Denary (monety, pentakle), które ukazują nam sprawy związane z finansami; Buławy (pałki, różdżki i kije), te z kolei są symbolem rozwoju, seksualności, aktywności; Kielichy (puchary), które mówią o sferze emocjonalnej i uczuciowej; Miecze – oznaczają wiedzę oraz rozwój intelektualny. Każdy kolor ma przyporządkowane dziesięć kart numerycznych i cztery karty dworskie. Warto wspomnieć, że Małe Arkana zostały włączone do talii około XIV-XV wieku. Uzupełniają Wielkie Arkana, przedstawiając sprawy codzienne, które z pozoru wydają się mało istotne, ale tak naprawdę mogą mieć ogromny wpływ na nasze życie oraz na przyszłość

Karty Maga, Cesarza, Kapłanki, Sprawiedliwości, Rydwanu najtrafniej przedstawiają nam sprawy zawodowe. Natomiast karta Słońca, Kochanków, Gwiazdy, Księżyca oraz Moc potrafią rozwinąć każdy aspekt związany ze sferą miłości. Finanse i Zdrowie opisują karty: Koło Fortuny, Cesarzowa, Sąd Ostateczny, Świat i Słońce. W tym układzie karty te odsłaniają optymistyczną stronę naszego życia. Jednak mogą stać się kartami odwróconymi, a wtedy zwiastować będą niepokój, niebezpieczeństwo, czy niepowodzenie.

Karty, które niosą ze sobą energię negatywną, czyli Wieża, Diabeł i Wisielec są ostrzeżeniem, pokazują nam problemy, które czekają przy realizacji celów lub zamierzeń. Karta Śmierć jest niesłusznie kojarzona z ostatecznym odejściem. Tak naprawdę wskazuje nam nową drogę, którą obierzemy oraz oznacza uwolnienie się od balastu przeszłości. Obiecuje totalną przemianę, odrodzenie. Jednak musimy pamiętać, że całkowita transformacja jest procesem trudnym i bolesnym, dlatego warto podkreślić, że Śmierć może zapowiadać aspekty negatywne, np. depresję, stany lękowe, zaburzenie równowagi psychicznej, a także koniec pewnego etapu w życiu, na przykład zwolnienie z pracy, czy rozpad związku.

Tarot to potężna moc oraz niezgłębione narzędzie wiedzy o ludzkiej przyszłości. Pomaga dostrzec właściwą ścieżkę, może ostrzec przed chorobą, niekorzystnymi nawykami oraz niebezpiecznymi sytuacjami. Kierując się jego wskazówkami odnajdziesz drogę ku spełnieniu i życiowej satysfakcji. Każdy z nas pragnie uchronić się przed niepowodzeniami i okrucieństwem losu. Pomoc znajdziemy w talii tarota, która ujawni nam uczucia osób, na których nam zależy, wskaże najlepszą drogę do miłości, pomoże wybrnąć z finansowych problemów. Nie zawracaj sobie głowy strachem o jutro, ale skorzystaj z porady kart tarota, a Twoje problemy odejdą w zapomnienie. Przywróć harmonię swojemu życiu. Zaufaj magii tarota.